Dobra izolacja cieplna budowana jest z polietylenowej pianki wysokiej jakości.

Dobra izolacja cieplna budowana jest z polietylenowej pianki wysokiej jakości.

Izolacje do rur są szeroko używane w ogrzewaniu a także budownictwie. jest tak z dwóch podstawowych względów. Po pierwsze chronią płynącą poprzez układ grzewczy gorącą wodę a także parę wodną przed stratą cennej energii. Po drugie ich dodatkową funkcją jest izolowanie rur od zmiennych warunków występujących w sąsiedztwie rur w szczególności, jeżeli rury te położone zostały na przestrzeni otwartej i są narażone na zmieniające się warunki pogodowe.

 

Ten ostatni kłopot jest wówczas, w momencie gdy konieczne jest transportowanie ciepła wyprodukowanego przez elektrownię lub ciepłownię. Zmagazynowana energia jest dostarczana poprzez system rurociągów do zabudowań w okolicy. Po drodze jest narażona na bardzo duże straty. Ważne jest więc, ażeby rury te posiadały na całej swojej długości izolacje rur wykonane ze sztucznej wełny, czyli włókna szklanego albo mineralnego. Dzięki posiadanym cechom te wełny są odporne na duże temperatury a ponadto pozwalają na niebywale skuteczną izolację od ziemi.

 

Termiczne izolacje powinny być stosowane także w prywatnym budownictwie. Działalność domowego systemu grzewczego, bez względu na to czy jest on oparty na pracy kotła gazowego lub kotła węglowego, czy systemu korzystającego z usług miejskiej ciepłowni nie może generować strat i marnotrawstwa ciepła. Bardzo dobra izolacja cieplna, polegająca na pokryciu w miarę możliwości wszystkich części rur transportujących wodę budowana jest bardzo często z pianki polietylenowej najwyższej klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *