Należy zatroszczyć się o nasz sprzęt.

Należy zatroszczyć się o nasz sprzęt.

Jazda na rowerze to na pewno przyjemność, jak i dla wielu ludzi metoda na oszczędzenie czasu albo poprawę formy. Dzięki fachowo wybranemu rowerowi możliwe jest przemieszczanie się z miejsca na miejsce w dość szybkim czasie. Jednak ażeby nasz podróż rowerem była bezpieczna oraz wygodna należy zadbać o swój sprzęt. Jednym z najistotniejszych detali, który winien być regularnie testowany są na pewno opony. To ich stan gwarantuje dobrą przyczepność do drogi, jak i skraca drogę hamowania czy ogólnej kontroli nad pojazdem. Dlatego właśnie należy je co pewien czas oddawać do serwisu. Do zadań kierowcy zalicza się kontrola stanu napompowania opon.

Zobacz także: Proces hemastozy

Wykorzystywanie sprężarki powietrza z całą pewnością ułatwi ten proces. Zarówno przy samym sprawdzaniu, jak również uzupełnianiu powietrzem opon. Nowoczesne narzędzia są bardzo proste w obsłudze, jak i mają niedużą wagę, a dzięki temu możliwe jest ich zapakowanie oraz bezproblemowe transportowanie. Taki sprzęt powinno się wziąć na dłuższe przejażdżki rowerem. Kolejną bardzo istotną częścią są hamulce i łożyska w naszym rowerze. Hamulce zapewniają możliwość zatrzymania się, zarówno w niespodziewanej jak i kontrolowanej sytuacji. Przeważnie to właśnie od ich sprawności zależą losy kierowcy. Aktualnie jest możliwość spotkać wiele rodzajów układów hamulcowych. Do najpopularniejszych na pewno należą: hamulce typu V-break, U-break, torpedo, tarczowe czy hydrauliczne. Właściwie każdy rodzaj układu zależny jest od rodzaju roweru a ponadto rodzaju jazdy rowerzysty. Jak powinno się dbać o hamulce? Warto wspomnieć o systematycznym myciu każdego z układów , które wchodzą w skład naszego jednośladu. Powinniśmy tu zainwestować w odpowiedni płyn czyszczący a ponadto używać go przy każdorazowym myciu. Rower powinno się czyścić po każdej wycieczce, która zakończyła się zabrudzeniem roweru.

Zobacz także: Kruche włosy po farbowaniu

W przypadku obecności tarcz hamulcowych warto je też często pryskać konkretnymi środkami, jakie zmniejszają niebezpieczeństwo nieprzyjemnego piszczenia i zacierania się. W swoim domu powinno się więc mieć odpowiednie środki przeznaczone do pielęgnacji oraz konserwacji sprzętu. Który zestaw naprawczy do opon a także pozostałych części należy nabyć? Tego typu kolekcja narzędzi ułatwi wszelkiego typu czynności powiązane z czynnościami przy rowerze. Wśród podstawowych elementów wyposażenia muszą znaleźć się przede wszystkim: – łyżki do opony – specjalnie wyprofilowane narzędzie, które umożliwi nam bezpiecznie zdejmować opony z felgi, – klej do łatania dziur i łatki – dzięki tym częściom możliwe jest np. naprawienie zepsutej dętki, a także dalsze używanie roweru. – śrubokręty i mechanizmy potrzebne do odkręcania części. – dodatkowa dętka, – pompka do roweru.

Polecamy: Linz i jego atrakcje turystyczne

Nieduży, zestaw naprawczy do rowerowych opon warto mieć przy sobie, w szczególności w trakcie wycieczek o trasie dłuższej niż dziesięć kilometrów. Dzięki niemu żadna nieprzewidywana sytuacja nie popsuje nam zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *