Niezwykle interesującym kierunkiem wycieczki jest Śląsk.

Niezwykle interesującym kierunkiem wycieczki jest Śląsk.

Zbliża się słoneczny okres wakacyjny, dni coraz dłuższe i cieplejsze. A co za tym idzie mamy coraz więcej czasu wolnego. Znakomita większość z nas stara się planować swójurlop a także zastanawia się, gdzie można pojechać i coś zwiedzić. Niektórzy z nas wybierają najczęstszy środek lokomocji, tzn samochód, zaś inni samolot albo autokar. Z pewnością każda forma transportu posiada charakterystyczne dla siebie wady a także zalety zaczynając od cen paliwa, zaś kończąc na opłatach za bilety.

 

Zwykle decydujemy się na popularne kierunki wakacji, takie jak Chorwacja, Grecja, Hiszpania a także Włochy. Piękne plaże, ciekawa kultura a także zabytki, niesamowici ludzie jak również pogoda. Choć nie każdy z nas lubi podróżować daleko od swojego domu. Niektórzy wolą urlop nad Bałtykiem, z górami albo pobliskimi jeziorami. Prawdopodobnie koszty wycieczki od razu się zmniejszają, ale nie za każdym razem idzie to w parze z niższym standardem. Zazwyczaj jest nawet na odwrót. Wystarczy dobrze poszukać!

 

Jeżeli uwielbiamy podróżować po naszym kraju to niezwykle interesującym kierunkiem okaże się województwo śląskie. Najpopularniejszym miastem w tym województwie, są na pewno Katowice. Łatwo tutaj dolecieć samolotem albo dojechać samochodem, ale działa też wynajem busów Dąbrowa Górnicza. Znakiem Katowic jest spodek, z pewnością najbardziej rozpoznawalny obiekt w województwie śląskim, jeżeli nie w całej Polsce. Otwarcie konstrukcji odbyło się w 1971 roku. Od tamtej chwili, rok w rok spodek gości miliony ludzi. Prowadzone są wszelakiego typu eventy sportowe, e-sportowe, spotkania biznesowe czy koncerty.

 

Warto dodać, że to właśnie w katowickim spodku były organizowane koncerty takich osób jak: Pearl Jam, Deep Purple, Jean Michael Jarre, Green Day, Procol Harum, Mike Oldfield. Zaś w 2017 r. w Spodku została zorganizowana największa e-sportowa impreza Intel Extreme Masters(IEM), osiągając rekordową frekwencję 173 tysięcy widzów. Jeśli jesteśmy już w zaskakujących Katowicach to nie można nie zahaczyć o Rynek. Jest to jeden z głównych placów Śródmieścia Katowic. Zabudowania przy placu były budowane od połowy dziewiętnastego wieku. W latach PRL część zabytkowych kamienic zburzono, by mogły powstać tu przyszłościowe obiekty usługowe. Dzisiaj też znajdziemy tutaj całe mnóstwo ławek, by usiąść a także zrelaksować się jak również fontannę, która stwarza bajkową atmosferę. Warto również zwrócić naszą uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. To budowla z I połowy XX wieku. Największa katedra w Polsce, chociaż w pierwotnych planach katedra miała mieć trochę wyższą wieżę, na co nie zgodziły się ówczesne władze. Na dzień obecny znajduje się przy ul. Wita Stwosza.

 

Pięknym miastem na Śląsku jest również Bytom. To miasto położone jest między Chorzowem i Tarnowskimi Górami. Co interesujące Bytom, ma dwa rynki, a nie jak to zazwyczaj bywa w wielu miastach tylko 1. To najstarsza atrakcja turystyczna. W Bytomiu jest też Park Miejski, która zachwyca odwiedzających swoim wyjątkowym krajobrazem. Ten park został założony na początku XIV wieku, a dokładnie w tysiąc osiemset czterdziestym roku. Park obecnie zajmuje powierzchnię czterdziestu trzech hektarów i przyciąga bardzo dużo zwiedzających.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *