Podłoga bambusowadoskonale wpisuje się w obowiązujące trendy dekoratorskie.

Podłoga bambusowadoskonale wpisuje się w obowiązujące trendy dekoratorskie.

Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszy się podłoga bambusowa. Nic dziwnego – bambusowe deski łączą walory estetyczne z użytkowymi. Ładna kolorystyka a także nietypowa struktura, która odzwierciedla budowę pędów bambusa, zachwyca nawet bardzo wymagających klientów i dekoratorów. Deski bambusowe nadają każdemu pomieszczeniu “tego czegoś” – orientalnej nuty w naszych “prostych” czterech ścianach. Dzięki dostępności ogromnej gamy odcieni można bez problemu dobrać je do kolorystyki naszego wnętrza.

 

Bambusowe deski perfekcyjnie podkreślą wystrój prowansalski, skandynawski czy boho, a więc wpasują się we współczesne trendy aranżacyjne. Ze względu na dużą uniwersalność użytkową, podłoga wykonana z desek bambusowych idealnie sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach – zarówno w pokoju dziennym, jak również sypialni czy kuchni. Bambusowe deski są wyjątkowo odporne na eksploatacje – prawie że parę razy bardziej wytrzymałe niż odmienne rodzaje podłóg. Nie tylko wyglądają bardzo naturalnie, ale i są produkowane w zgodzie z ekologicznymi rozwiązaniami. Do produkcji bambusowej podłogi stosowane są tylko łodygi bambusa, którego uprawia się tylko na plantacjach. Poza tym czas regeneracji populacji bambusa trwa tylko 5 lat, czyli kilkakrotnie szybciej niżeli roślin wielu innych gatunków.

 

Niezwykle wysoka jakość tworzenia idzie w parze z dużą odpornością na wilgoć – tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by podłoga z bambusowych desek zdobiła parkiet naszej łazienki czy naszej kuchni. Dobrze zaimpregnowane deski możemy również wykorzystać na balkonie lub tarasie. Oprócz tego bambusowa podłoga jest bardzo łatwa w pielęgnacji – możemy ją bez strachu zamiatać, odkurzać oraz myć wilgotnym mopem. Przy bambusowej podłodze mamy również do czynienia z korzystnymi cenami. Na cenę bambusowych podłóg wpływ ma przede wszystkim sposób produkcji jak również firma, która je produkuje. Klienci są zgodni – kwota jest adekwatna do bardzo wysokiej jakości. Dla kogo zatem są tego typu podłogi? Odpowiedź brzmi – do każdego kontrahenta, który ceni zarówno nowoczesne, jak i klasyczne rozwiązania, dla wielbicieli egzotycznych klimatów, którzy chcą tchnąć w swój dom odrobinę orientalnego podmuchu świeżości a także dla ludzi ceniących ekologiczne rozwiązania. Podłoga bambusowa idealnie wpisuje się w panujące trendy dekoratorskie, dlatego właśnie tak chętnie wybierana jest w aranżowaniu pomieszczeń i cieszy się coraz większym uznaniem wielu klientów.

 

Deski bambusowe są względnie nowym rozwiązaniem na rynku w Polsce, zaś zainteresowanie nimi cały czas wzrasta. Wysoka jakość wykonania, prostota montażu, szeroka gama odcieni, piękne wykończenie oraz satysfakcjonujące ceny to najczęściej słyszane zalety bambusowych podłóg. Biorąc pod uwagę nieograniczone możliwości aranżacji oraz wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, szczyt świetności podłogi bambusowej w polskich mieszkaniach i domach dopiero nastąpi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *