Twój sen będzie znacznie głębszy a także lepszej jakości.

Twój sen będzie znacznie głębszy a także lepszej jakości.

Korzyści płynące z użytkowania sauny były znane już w starożytności. Jest to sprawdzony sposób na właściwe zadbanie o własne zdrowie jak również cudowne odprężenie. Chociaż są pewne przeciwwskazania do korzystania z producent sauny fińskie, z którymi warto się zapoznać oraz w razie konieczności skonsultować się z doktorem, to zdecydowana większość ludzi może skorzystać z jej zdrowotnego działania.

 

Wyróżniamy 2 główne rodzaje saun: saunę fińską, czyli saunę suchą a także parową, zwaną inaczej rzymską. Nie licząc tych dwóch saun możemy spotkać też między innymi saunę solną lub saunę na podczerwień (infra red). Sauna fińska charakteryzuje się tym, że temperatura powietrza oscyluje pomiędzy 60 a 110 stopni Celsjusza, zaś wilgotność powietrza pozostaje na poziomie pięciu do piętnastu procent. Co zyskamy, dzięki systematycznym sesjom w takiej saunie? Z pewnością poprawi się nasza odporność! Dzięki całkowitemu rozluźnieniu naszych mięśni poczujemy pełny relaks, zminimalizujemy stres i pozbędziemy się negatywnych skutków zmartwień dnia codziennego.

 

Regularne sesje w saunie pomogą oczyścić nam nasze skórę i ciało z toksyn a ponadto ma bardzo dobry wpływ na ludzki układ krążenia, pracę serca a także ciśnienie. Kolejną pozytywną właściwością sauny jest fakt, że podczas pobytu spalamy sporą liczbę kalorii, a to przekłada się na wygląd naszej figury. Jak powinniśmy przygotować się na seans w saunie? Należy zdjąć całą odzież łącznie z biżuterią, bielizną i obuwiem. Dobrze jest, dla higieny wziąć krótki prysznic oraz owinięci ręcznikiem będziemy mogli zacząć sesję w saunie. Możemy wziąć z sobą jeszcze jeden ręcznik, na którym będziemy mogli usiąść. W saunie nie powinno się przebywać dłużej niż 15 minut. Mówi się, by między posiłkiem a momentem wejścia do sauny fińskiej upłynęła przynajmniej jedna godzina. Nie możemy też pić oraz jeść w trakcie. Co jeszcze jest bardzo ważne, to fakt, że z sauny nierzadko będziemy korzystać również z innymi ludźmi. Musimy zachowywać się tak, ażeby każdy w saunie mógł się zrelaksować. Po zakończonym posiedzeniu trzeba ponownie wziąć prysznic. Zalecamy, aby nie używać płynów do mycia naszego ciała a ponadto by opłukać się chłodną wodą. Powinno się odpocząć po całej sesji nawet do pół godzinki. Świetnym pomysłem jest planowanie sesji w saunie pod koniec dnia, kiedy po odprężeniu nie jesteśmy zmuszeni już nigdzie się spieszyć.

 

Twój sen będzie odczuwalnie głębszy a także lepszej jakości. A rankiem będziemy się czuć zregenerowani a także wypoczęci. Z możliwości sauny będziemy mogli obecnie skorzystać w wielu placówkach. Dużo hoteli, salonów SPA czy nawet agroturystyk zapewnia swoim klientom taką możliwość. Fani tej formy odprężenia mogą zbudować saunę we własnym domu albo nawet w ogrodzie. Ostatnio na ogromnej popularności bardzo zyskują sauny przenośne lub sauny beczki. Nie ma się co dziwić, że tak wiele ludzi decyduje się na ten sposób na sprawienie sobie radości. Wykorzystywane już od wieków, dla wielu jest wręcz normalną metodą dbania o swoje zdrowie. Jeżeli nadal nie próbowałeś, nie zwlekaj i przekonaj się sam, a Twoje ciało z całą pewnością ci się odwdzięczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *