Figurki kolekcjonerskie Funko Pop! przyciągają naszą uwagę swoim charakterystycznym designem.

Figurki kolekcjonerskie Funko Pop! przyciągają naszą uwagę swoim charakterystycznym designem.

Figurki winylowe z kanciastymi i dużymi głowami to znak rozpoznawczy działalności funkopops. Seria Pop! jest na dzień obecny rozpoznawalna w każdej części świata. Co się kryje za tą niezwykła popularnością figurek kolekcjonerskich Funko Pop!?

Figurki kolekcjonerskie Funko Pop!

Funko to amerykańska marka, która została założona w 1998 roku. Obecnie stanowi jeden z największych producentów figurek a ponadto różnych innych obiektów dla zapalonych kolekcjonerów. Figurki Funko Pop! przyciągają uwagę klientów charakterystycznym wyglądem. Są wykonane z winylu- tworzywa sztucznego. Te figurki mają bardzo duże, kanciaste głowy, które w połączeniu z znacznie mniejszymi korpusami stworzyły bardzo rozpoznawalne zestawienie. Bardzo dokładne wszystkich detali to ich następny atut. Całość umieszczana jest w eleganckim opakowaniu , które ma dodatkowo okienko – lepiej go nie wyrzucać, bo figurka może wtedy stracić na wartości. Tym, co spowodowało, że niezwykłe figurki Pop! są tak popularne, jest na pewno nawiązanie do pop-kultury a także ekskluzywność. W ten sposób nie tylko i wyłącznie pobudzają pasję do kolekcjonerstwa, ale także mogą być świetnym sposobem na lokowanie kapitału. Figurki z niektórych serii osiągają kosmiczne kwoty na różnych aukcjach. Marka na bieżąco wypuszcza kolejne serie kolekcjonerskich figurek, pośród których każdy może znaleźć coś dla siebie.

Funko Pop!: najbardziej rozchwytywane serie

Figurki Funko Pop! sprzedawane są w licencjonowanych seriach, dzięki czemu fani animacji, filmów, seriali, gier komputerowych, komiksów, a także aktorów czy piosenkarzy mają szansę bez problemu zebrać kolekcję swoich ulubionych osobowości.

Wśród znanych serii figurek Funko Pop! zaliczamy: Harry Potter,Gra o Tron, Star Wars, Rick & Morty z Disney’a: Kraina Lodu, Toy Story, Mała Syrenka, Król Lew oraz wiele innych , Marvel: Avengers jak również Iron Man, Thor, Hulk oraz inni , DC Comics: Superman, Batman, Wonder Woman a także inni , Overwatch , Dragonball Z, Władca Pierścieni

Dostępne są też figurki Pop, które prezentują ważne osobistości, przykładowo wynalazców, piosenkarzy, aktorów. Własnych figurek doczekali się między innymi książę Harry i królowa Elżbieta II, Albert Einstein, Leonardo da Vinci, Jaś Fasola, Alfred Hitchcock.

 

 

Jeżeli chodzi o popularność figurek Funko Polska również posiada zapalonych kolekcjonerów, którzy ciągle poszerzają swoje zbiory o nowe egzemplarze. Na dzień obecny figurki Pop! są do kupienia w bardzo wielu punktach. Można nabyć je w hurtowniach z zabawkami, sklepach muzycznych, sklepach z filmami, z grami komputerowymi. Najszerszy asortyment czeka na nas w e-sklepach jak również na organizowanych aukcjach – tam można dostać niedostępne już egzemplarze. Orientacyjna kwota za figurkę kolekcjonerską firmy Funko Pop! to około 55 złotych, lecz niektóre produkty z edycji limitowanych osiągają wartości od stu pln do nawet ponad trzystu pln. Ażeby kupić je w niższej cenie, należy porównywać propozycje pomiędzy kilkoma sklepami oraz polować na promocje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *