Przenigdy nie wiemy, co wydarzy się w naszym życiu.

Przenigdy nie wiemy, co wydarzy się w naszym życiu.

Dom opieki, dom seniora, albo dom pomocy społecznej to jednostka, która zapewnia 24 godzinną opiekę ludziom , które jej wymagają z powodu niepełnosprawności, wieku, choroby. Zdarza się niestety tak, iż nawet pozornie młodzi ludzie ulegają wyjątkowo dramatycznym wypadkom, w wyniku których stają się w dużym stopniu niepełnosprawne, zaś rodzinie tej osoby brakuje profesjonalnego osprzętu lub umiejętności do tego, żeby móc stale się nią zajmować. Jedynym dobrym rozwiązaniem okazuje się wówczas umieszczenie chorego w takiej placówce.

 

Podobna sytuacja tyczy się ludzi w podeszłym wieku, które to miały zawał lub wylew. Czasami choroba ma łagodny przebieg a chory błyskawicznie wraca do sił, a zdarza się, że po szpitalu wymaga fachowej opieki, której rodzina zapewnić nie może. Wtedy jedyne wyjście to umieszczenie chorego w Dom Pomocy Społecznej. W tego rodzaju placówce mogą przecież być ludzie młodzi i starsi. Bowiem nigdy nie wiemy, co nam się przytrafi a także jakie będą konsekwencje tych wydarzeń. Niewątpliwie nikt z nas nie chce być bardzo chory już do końca swojego życia, lecz na to nie zawsze mamy wpływ. To właśnie przez to funkcjonują tego rodzaju placówki, by rodzina osoby, która nagle, niespodziewanie i czasami bez możliwości poprawy zdrowia zachorowała, mogła mieć opiekę, jakiej nie byłoby możliwości zagwarantować samemu.

 

 

Taka decyzja jest na pewno niezwykle trudna, bo wszak ktoś, z kimś mieszkaliśmy pod jednym dachem całe życie, choruje tak ciężko, że my nie posiadamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani odpowiedniego sprzętu do opieki na poziomie który jest niezbędny. Zespół domu opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi na pewno zadba o tą osobę na najwyższym poziomie, ponieważ takie jest jego przeznaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *