Sukni na uroczystość weselną

Sukni na uroczystość weselną

Co włożyć na uroczystość weselną? – niezależnie, czy jesteś jednym z zaproszonych gości, czy też czeka Cię wybranie sukni dla świadkowej, nie będzie to prosty wybór. Wpis został napisany przez fachoców z jagusiowamoda.pl

Zatem przy wyborze sukienki na przyjęcie weselne pamiętajmy o kilku prostych zasadach.

Głównie, tradycyjnie sukienka na przyjęcie weselne nie może być biała – to bowiem kolor wyłącznie dla panny młodej, nawet jeśli wybierze suknię w innej kolorystyce.
Wiele osób zastanawia się też, czy wypada ubrać na przyjęcie weselne suknię w kolorze czarnym. Absolutnie – nie, bo czerń zazwyczaj kojarzy się z żałobą. Obecnie jednakże mało kiedy uznaje się tą zasadę. Czarna sukienka na wesele wyglądać może ciekawie, jeżeli rozjaśnimy ją ją kolorowymi dodatkami – np. różowymi bądź w kolorze czerwieni.
Warto natomiast w przypadku sukienki na wesele zdecydować się jakiś inny kolor – jeśli wolisz ciemne barwy, może na przykład być to odcień granatu, szmaragdowa zieleń lub kolor śliwkowy.

Pamiętaj też, że suknia na uroczystość weselną powinna być suknią wieczorową lub koktajlową. Jest to jedna z tychże okazji, na których zdecydowanie lepiej również błyszczeć elegancką suknią niż seksapilem, aby nie uzyskać za bardzo wyzywającego stroju.
Wybór sukienki na wesele dla świadkowej rządzi się identycznymi prawami – powinna być elegancka, a przede wszystkim nie może przyćmić stroju panny młodej. Zatem należy wybierać ją uzgadniając wcześniej szczegóły z młodą panią.

Spora część panien młodych może posiadać życzenie, żeby spódniczka dla druhny idealnie pasowała do kolorów przewodnich uroczystości weselnej. Powinno się to uszanować – to w końcu ich dzień, a jako świadkowe z pewnością także chcecie, żeby wszystko wypadło perfekcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *