W czasie zimy należy dodatkowo delikatnie natłuszczać skórę.

W czasie zimy należy dodatkowo delikatnie natłuszczać skórę.

Sucha cera to taki typ skóry, jakiej zdecydowanie brak jest nawilżenia. Jej powierzchni brakuje przyjemnej gładkości. zdecydowanie bliżej jest jej do nieregularnej oraz chropowatej skorupki, która jest bardzo nieprzyjemna w dotyku. Wyraźnie przesuszone części skóry mogą się również łuszczyć. Bardzo często dochodzi do tego na brodzie oraz w okolicach skrzydełek nosa. Suchą cerę bardzo łatwo można podrażnić, zatem w tym przypadku zalecane jest korzystanie z delikatnych oraz badanych dermatologicznie środków pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki naturalne polecane właśnie do pielęgnowania cery suchej, delikatnej i wrażliwej, z pewnością będą w tym przypadku idealnym wyjściem. Należy szukać ich jednakże w odpowiednich miejscach. Niektóre drogerie posiadają oczywiście specjalne działy z preparatami naturalnymi, jednak większą ich ilość mamy możliwość znaleźć przeszukując internet, punktach zielarskich oraz sklepach z produktami naturalnymi. Szukając środków do pielęgnacji skóry suchej, bez wątpienia trzeba patrzeć na ich skład i zwracać na to szczególną uwagę. Powinny wystąpić w nich składniki o działaniu zarówno natłuszczającym oraz nawilżającym, jak również o działaniu ochronnym.

 

Bardzo dobry preparat do cery suchej powinien zabezpieczać ją przed negatywnym wpływem słońca, znaczy to, że musi mieć w swoim składzie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew temu co się mówi tego typu ochronę trzeba zapewnić swojemu ciału nie tylko i wyłącznie w trakcie urlopu, ponieważ mimo tego, że wiosną i latem słońce rzeczywiście najbardziej nam dokucza i ma najsilniejsze działanie, to jednakże nie można powiedzieć, że cudem jesienią czy zimą słońce przestaje działać na naszą skórę. Nawet jeśli nie odczuwamy tego na co dzieńto powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę. Nadmierne opalanie skóry może jej zaszkodzić. Zwłaszcza właścicielki i właściciele suchej skóry muszą dzień w dzień stosować produkty z filtrem, jakie gwarantują im bardzo dobrą ochronę przeciw słońcu. Naturalne kosmetyki dla mężczyzn coraz częściej są wzbogacane tego typu związkami, ponieważ panowie także przejmują się wszakże swoim wyglądem zewnętrznym a także próbują cały czas o niego dbać. Kosmetyki do suchej cery muszą także chronić naszą skórę przed wszelkimi innymi czynnikami, nie tylko tymi atmosferycznymi i nie tylko i wyłącznie tymi związanymi z promieniami słonecznymi.

 

Na mocno wysuszona skórę źle wpłyną także te substancje, jakie na co dzień występują w środowisku oraz w powietrzu. Tak samo złym, a może nieco gorszym wpływem na naszą skórę wykazują się wolne rodniki. Trzeba się przed nimi chronić oraz ograniczać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają naturalne kosmetyki , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, takie jak witamina A bądź witamina E i witamina C czy selen lub cynk.

 

W czasie zimy powinniśmy także poza tym delikatnie natłuszczać cerę, by w ten sposób jeszcze skuteczniej ją ochronić. Dzięki tym działaniom nie będzie ona tak podatna na niszczące działanie mrozu czy silnego wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *